Bli med på ALPHA-kurs i høst
Skrevet: 24 Aug 22:07 - Kategori: Bedenytt - Av: Geir -
Det vil bli to ALPHA-kurs i høst. Formiddagskurset starter torsdag 9.september og kveldskurset starter onsdag 15.september. Informasjon og påmelding hos Tone Fidjeland på tlf. 99 08 07 88
Les også oppfordringen som stod i Bedehusposten før sommeren:
Hei alle sammen!
Nå er det like før sommeren er her for fullt. Kroppene våre gleder seg til forhåpentligvis litt sol og roligere dager, med åpne kvelder uten aktiviteter og plikter. Men det er en ting vi ikke må ta ferie fra, og det er å ha fokus på Jesus. Jeg har en sak som jeg brenner sterkt for, og det er Alpha. Til høsten starter vi opp kurs igjen, i uke 37. Alphaweekenden blir 16.-17.oktober. Så nå har vi alle en jobb å gjøre. Spør med en kollega, nabo, familiemedlem eller venn.
Be om at Gud minner deg på hvem du skal spørre med deg, det kan være en du tror ikke vil. Jeg har selv erfart å spørre med noen, nesten i fleip, og fått ja. Gå sammen med dem, en får alltid noe nytt og treffer mange spennende nye mennesker. Andre aktiviteter eller syforening kan alltid stå litt på vent. Gode venner forstår deg, eller de ser kanskje ”Er det SÅ viktig detter her” – Kanskje de lurer på om de går glipp av noe.
Til slutt vil jeg ønske dere alle en riktig god sommer. Be og se hvem Jesus vil du skal spørre!
Sommerhilsen fra Synøve Landsverk.
www.NormisjonVennesla.no
Lagt inn av: Geir - 24.08.10, 22:07:08
« Tilbake «« Til hovedsiden
En av våre sponsorer :
© 2005-2008 Normisjon Vennesla Bedehus
Utviklet av Kenneth O. Bakken og Ole Gunnar Tveit
En av våre sponsorer :
© 2005-2008 Normisjon Vennesla Bedehus
Utviklet av Kenneth O. Bakken og Ole Gunnar Tveit





